Poseł na Sejm RP
VI, VII, VIII, IX kadencji

Cezary Tomczyk


Urodzony 25 sierpnia 1984 roku. Absolwent nauk politycznych na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył również Wyższe Kursy Obronne na Akademii Obrony Narodowej. Swoją karierę polityczną rozpoczął jako radny Rady Miejskiej w Sieradzu. Poseł od 2007 roku. W 2015 roku Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Rzecznik Prasowy Rządu Ewy Kopacz. W 2020 był szefem sztabu kandydata na urząd prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego. We wrześniu tego samego roku został wybrany przewodniczącym klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej. W grudniu 2021 został wybrany wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej.

Obecnie poseł na Sejm IX kadencji. Zasiada w Komisji Obrony Narodowej oraz Komisji do Spraw Unii Europejskiej, której jest zastępcą przewodniczącego. Mąż Ewy i dumny tata dwóch synów - Leona i Adasia. Miłośnik sportu, a w szczególności sztuk walki. Przygodę ze sztukami walki rozpoczął w szkole. Przez kilka lat uprawiał taekwondo wyczynowo oraz uczestniczył w zawodach. Zawodnik Klubu Teakwondo Huragan, trzykrotny mistrz makroregionu centralnego. Członek kadry regionu. Czas wolny lubi spędzać aktywnie. 

WŁĄCZ VIDEO

Ws. likwidacji TVP Info


Zbieramy podpisy pod ustawą likwidacja @tvp_info oraz abonamentu dlatego, że w przypadku projektów obywatelskich nie działa zamrażarka Marszałka Sejmu. Po max 4 miesiącach Sejm decyduje. I jest debata. @pisorgpl obiecał, że nigdy w pierwszym czytaniu nie odrzuci projektu obywatelskiego.

Ws. CPK


My przede wszystkim krytykujemy sposób wykonania tej inwestycji. Do tej pory wydano 250 mln zł. Tam nie ma żadnej budowy. To jest łąka. Ludzie protestują, bo nie chcą, żeby ich ojcowizna przepadła. Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego w takiej formie, jak robi to rząd, to jest katastrofa dla ludzi, którzy tam mieszkają.

WŁĄCZ VIDEO

WŁĄCZ VIDEO

O udziale RP w pracach Unii Europejskiejnfo


...byliśmy jako Polska, nawet w ramach Trójkąta Weimarskiego, dodając do tego Hiszpanię i Włochy, jednym z pięciu państw, które de facto zarządzały Unią Europejską